Tyto stránky jsou zastaralé a nepředstavují aktuální webovou prezentaci Univerzity Palackého.
Pokud jste sem zabloudili omylem, aktuální web je https://ftk.upol.cz/.
Portál  |  STAG  |  e-mail
English
Fakulta tělesné kultury UP

Rekreace na Pastvinách

Vážené kolegyně, vážení kolegové a milí přátelé, příznivci aktivního pohybu!

S odcházejícím tropickým létem, letní sezóna 2016 VS Pastvin ještě nekončí. Naopak – nyní nastává nejvyšší čas využít nejeden z posledních dnů prázdnin a krásného Babího léta k nádherným výletům jak pěšky, tak na kole či po vodě.

Kdo z nás nechce prožít radost z pohybu a načerpat tak síly na podzimní a zimní chmurné dny?

Všichni víme, že nejdůležitější pro naše zdraví je pohoda a aktivní pohyb v přírodě. Proto každoročně nabízí Výcvikové středisko Pastviny rekreační pobyty v Orlických horách ve Studenecké zátoce.

Kdo z nás nechce zdarma využít benefity přírody?

Nabízíme dobrý typ pro výuku škol, školních výletů, sportovních soustředění, ale i pobyt pro rekreaci. Nastal nejvyšší čas zrealizovat dobrodružství za poznáním.

Pokud nechcete přijít o svůj termín, tak i letos prosíme o písemné žádosti. Objednávky a závazné rezervace se opět hromadí.

Sezóna Pastvin 2016 květen/září - v areálu probíhá v určité dny kurzovní výuka, ale i přesto je možnost příjemného pobytu ve středisku v termínu mimo výuku či průběžně. Pokud budete mít zájem o pobyt i v podzimních dnech, je možné areál navštívit po domluvě také v říjnu.

Děkujeme všem organizovaným kurzům a rekreantům za strávený pobyt v našem areálu! Rádi uvítáme i další zájemce, kteří si nenechají ujít aktivní odpočinek v srdci přírody a prožijí tak radost z pohybu v báječném prostředí i v pohádkovém ročním období.

Těšíme se na Vás a vše dobré přejeme!!

Za středisko Pastviny
Renáta Vaďurová, FTK UP v Olomouci
Eva Šponerová, vedoucí VS Pastviny


Areál VS Pastviny je univerzitním zařízením, a proto je špičkově vybaven. K dispozici jsou v rámci ceny ubytování tartanová hřiště pro všechny druhy míčových sportů, antukové hřiště, stolní tenis, tenisová tréninková zeď, půjčovna jízdních kol, koloběžek a kánoí, společenské místnosti s audiovizuální technikou, ale i bufet s barem pro občerstvení i večerní posezení u ohně.

K dispozici je zde celkem 148 míst k ubytování v chatkách či v pokojích se sociálním zázemím. Dále je v nabídce i sauna.

Turistické chatky pro 4–5 osob jsou vytápěné. Chatky jsou vybaveny dvoupatrovými postelemi a dostatečným počtem skříní na věci ubytovaných. Sociální zázemí je společné ve zděné budově v těsné blízkosti chatek. V ceně ubytování jsou i lůžkoviny.

Pokoje se nacházejí ve zděné budově. Každý pokoj je pro 3 osoby, popřípadě lze využít přistýlku. Vždy 2 pokoje mají společný vchod a společné sociální zázemí (záchod a sprcha). V ceně ubytování jsou i lůžkoviny. K pobytu je samozřejmě možné objednat i stravování formou plné penze či polopenze.

Areál má i bezbariérový přístup.

Výcvikové středisko Pastviny nabízí ideální zázemí pro individuální rekreaci jednotlivců či rodin, pro sportovní a firemní akce i organizaci školních výletů. Středisko je též výchozím bodem pro výlety po okolí Orlických hor.

K nejvyhledávanějším turistickým místům patří:

  • přehradní nádrž Pastviny na horním toku Divoké Orlice,
  • chráněný přírodní útvar Zemská brána - skalnaté údolí Divoké Orlice,
  • dělostřelecká tvrz Bouda,
  • Muzeum řemesel Letohrad.

Podrobné informace o areálu, fotogalerie a aktuální ceník ubytování jsou k dispozici na webu www.pastviny.upol.cz.

Kontakt:
Bc. Renáta Vaďurová
Fakulta tělesné kultury | Univerzita Palackého v Olomouci
třída Míru 117 | 771 11 Olomouc
T: +420 585 636 034
M: +420 730 527 841
E: renata.vadurova@upol.cz
kancelář: NA 323 

Zpravodajství z UP
Zaregistrujte se

Calendar of Events now only on Palacký University's  new webpages

Stránka aktualizována: 22. 09. 2015, Lukáš Jakubec