Přebor UP ve šplhu na laně

V úterý 5. dubna 2011 zorganizovali Katedra sportu FTK UP a oddíl sportovní gymnastiky SK UP pro budoucí učitele tělesné výchovy i studenty jiných oborů či fakult a zájemce z řad veřejnosti 7. ročník Přeboru univerzity ve šplhu na laně. Závod absolvovalo: 71 mužů a 52 žen. Hlavní soutěž probíhala na 4 metrovém laně. Zde padl rekord lana v ženské kategorii (držela ho z roku 2007 Vaculová a měl dosud hodnotu 3,76). Vlastně všechny dekorované studentky tento čas vylepšily. Divácky přitažlivý byl zejména šplh na laně 8metrovém.

Z výsledkové listiny:

Ženy – 4m volnou technikou:

1. místo      Vrbicová Monika (FTK)          3,51!!
2. místo      Harásková Dominika (FTK)   3,66
3. místo      Sopperová Pavlína (FTK)      3,75

Muži – 4 m bez přírazu:
1. místo      Morbitzer Marcel (FTK)   3,98
2. místo      Válek Filip (FTK)             4,54
3. místo      Dacík Lukáš (FTK)          4,66

„Open“ závod - 8 m bez přírazu:

1. místo      Turek Matouš (GPB)       7,72
2. místo      Morbitzer Marcel (FTK)   8,96