Doc. PaedDr. Michal Lehnert, Dr.

Studium a praxe

1985 - ukončil studium oboru tělesná výchova - biologie na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, nastoupil odbornou roční stáže na UP Olomouc
1986 - získal titul PaedDr.
1987 - 1991 učitel na základní škole Malecí v Novém Městě nad Metují
1991 - Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého, odborný asistent, katedra kinantropologie
1997 - ukončil postgraduální doktorské studium v oboru kinantropologie na FTK 2
2000 - 03 vedouci Centra trenérských studií na FTK
2004 - semestrální výukový pobyt na Valdosta State Uiversity, USA
2008 - jmenován docentem pro obor kinantropologie

Stáže v zahraničí: Řecko, Olympie – Mezinárodní olympijská akademie (1994); Montpelier, Francie – přední volejbalový klub (1998); USA, Valdosta State University, Georgia (2006); USA, University of Arkansas at Little Rock (2006).

Funkce a členství

Garant studia trenérů 1. třídy ve volejbale na FTK.
Člen komise pro státní rigorózní zkoušky na FTK.
Člen České kinantropologické společnosti.
Člen komise pro akreditaci vzdělávacích zařízení v oblasti sportu MŠMT ČR.
Člen Českého svazu tělesné výchovy.
Člen lektorského sboru Českého volejbalového svazu pro školení trenérů 1. třídy.

Věda a výzkum

Zabývá se problematikou sportovního tréninku se zaměřením na kondiční trénink, v současnosti především řeší otázky individualizace tréninkového zatížení ve sportovních hrách.
Je autorem/spoluautorem více jak 100 odborných publikací, řešitelem/spoluředitelem 15 výzkumných nebo rozvojových projektů.

Zájmy a aktivity

Pobyt v přírodě, lyžování, cyklistika. Dříve aktivní hráč volejbalu 1. a 2. ligy, trenér volejbalu 1. třídy - do roku 2008 působil v SK UP Olomouc u družstva mužů, dříve družstva žen (mistr republiky). Podílel se na výchově řady reprezentantů ČR.

Stránka aktualizována: 03. 11. 2011, Martin Nosek