Tyto stránky jsou zastaralé a nepředstavují aktuální webovou prezentaci Univerzity Palackého.
15.12.2011, 14:43, Stáří: 13 r.

Známe nejúspěšnější sportovce Fakulty tělesné kultury UP za rok 2011

Autor: Milada Hronová

Třináct studentů, kteří v roce 2011 svými sportovními výkony výborně reprezentovali Fakultu tělesné kultury, ocenil 28. listopadu doc. Zbyněk Svozil, děkan FTK. Studenti obdrželi drobnou věcnou cenu a stipendium v rozmezí dva až čtyři tisíce korun ze Stipendijního fondu.

„Jedná se o tradiční odměňování sportovců akademické obce Fakulty tělesné kultury. Bohužel vzhledem ke studijní a sportovní zátěži se všichni ocenění slavnostního aktu nezúčastnili,“ sdělila Žurnálu UP dr. Iva Dostálová, proděkanka FTK. K výrazným sportovním osobnostem FTK roku 2011 tak od konce listopadu patří Tereza Diepoldová, a to ve sportovní disciplíně cyklistika. Studentka čtvrtého ročníku oboru Aplikovaná tělesná výchova je držitelkou třetího místa Světového poháru, získala třikrát první místo v Evropském poháru a druhé místo ve světových tabulkách Union Cycliste Internationale. Ocenění děkana získala také Zuzana Svozilová, posluchačka čtvrtého ročníku Rekreologie, za výborné výsledky ve sportovní disciplíně plavání s ploutvemi. Je dvojnásobnou mistryní ČR a trojnásobnou akademickou mistryní ČR, náleží ji český rekord na 400, 800 a 1 500 m, je rovněž vítězkou závodů světového poháru a držitelkou šestého místa na mistrovství světa (Maďarsko). Za třetí místo v extralize (HC Zubří) – házená mužů byli oceněni Ondřej Míka, student čtvrtého ročníku oboru Management sportu a trenérství (kombinované studium), Matěj Šustáček, posluchač druhého ročníku oboru Tělesná výchova – Výchova ke zdraví se zaměřením na vzdělání, a Radek Mézl, posluchač třetího ročníku oboru Rekreologie. Za výsledky ve sportovní disciplíně házená obdržela ocenění také Pavla Poznarová, studentka druhého ročníku oboru Tělesná výchova a sport (kombinované studium). Její největší letošní úspěch spočívá ve třetím místě v interlize házené (HC Zlín). Děkan FTK ocenil také výkony Lenky Benedíkové, studentky druhého ročníku oboru Tělesná výchova–Biologie a držitelky prvního místa v interlize házené (Veselí n. M.). Výborným sportovcem FTK je pak také Martin Baďura, posluchač čtvrtého ročníku oboru Management sportu a trenérství (kombinované studium), který je několikanásobným mistrem a medailistou z mistrovství ČR v plavání, byl také účastníkem světové univerziády 2011 v Číně. V disciplíně plavání je také děkanem oceněná Petra Formánková, studentka čtvrtého ročníku oboru Management sportu a trenérství (kombinované studium). Je akademickou mistryní ČR a několikanásobnou medailistkou z mistrovství ČR. Za výkony v disciplíně plavání s ploutvemi pak děkan FTK ocenil také reprezentantku ČR Markétu Svozilovou, studentku druhého ročníku oboru Tělesná výchova–Žurnalistika, která je vítězkou závodu světového poháru, držitelkou druhého místa v závodu SP, mistryní ČR a dvojnásobnou akademickou mistryní ČR. Je také vynikající ve sportovní disciplíně cyklistika, v níž získala druhé místo na mistrovství ČR v bodovacím závodě dvojic. V řadě třinácti výborných sportovců FTK letos stanul také Michal Polák, student druhého ročníku oboru Tělesná výchova a sport, a to za výkony v disciplíně tanec. Michal Polák je osmifinalistou mistrovství ČR v break dance (Brno) a držitel pátého místa v soutěži Šance pro talent (Znojmo, break dance duo „Two Impressive Rays“). Za vynikající výsledky ve sportovní lukostřelbě získala prestižní ocenění děkana i Veronika Vadovičová, studentka třetího ročníku oboru Aplikovaná tělesná výchova. Jejími největšími úspěchy letošního roku byly první místo v závodu Světového poháru (Turecko), vzduchová pistole – jednotlivci, druhé místo – týmy, třetí místo ve Světovém poháru (Španělsko) – týmy. Držitelka titulu WIM (Woman International Master) Tereza Olšarová, reprezentantka ČR a studentka druhého ročníku oboru Rekreologie pak získala cenu děkana FTK za reprezentaci v disciplíně šachy.