29.08.2011, 10:18, Stáří: 13 r.

Těloolomouc 2011

Autor: Filip Neuls

Foto Filip Neus

„Kdo chce hýbat světem, musí nejdříve pohnout sám sebou.“ Tento Sokratův citát se stal mottem již 9. pracovního setkání tělovýchovných pedagogů Těloolomouc 2011. Na 220 účastníků mělo možnost načerpat inspiraci pro svou praxi pod vedením padesátky zkušených lektorů z celé republiky i ze Slovenska. Tradičním organizátorem byla Katedra sportu Fakulty tělesné kultury UP v Olomouci.

Obsah setkání tvořily zejména lekce přinášející praktické ukázky činností využitelných ve školní i mimoškolní tělesné výchově, ale i teoretické přednášky zaměřené na školní vzdělávací programy, aktivní životní styl nebo aplikované pohybové aktivity. Svá vlastní těla pak před zahájením nového školního roku mohli účastníci rozhýbat při pilates, zumbě nebo country tancích a protáhnout při aktivitách regeneračního charakteru.