15.05.2012, 10:56, Stáří: 12 r.

Speciální olympiáda v Olomouci

Autor: Marek Zaoral

ilustrační foto archiv Žurnálu UP

XIV. regionální speciální olympiáda se uskuteční 22. května 2012 v Šumperku a 30. května 2012 v Olomouci.

Speciální olympiáda (Special Olympics) je sportovní akce pořádaná pro osoby s mentálním postižením, která probíhá nejen po celé České republice, ba si dlouholetou tradici nese v různých koutech celého světa. Cílem SO je umožnit co největšímu počtu lidí s mentálním postižením pravidelně sportovat a účastnit se sportovních soutěží bez ohledu na absolutní výkonnost. Vyhrát tak mohou i sportovci s těžkým stupněm mentálního postižení. Celý program SO má tedy vedle vlastní sportovní hodnoty velký význam sociální, kdy sportovci vstupují do uznávaných a oceňovaných rolí závodníků a v neposlední řadě přispívá i k obohacení citového života mentálně postižených sportovců a jejich rodičů, kteří mnohdy poprvé v životě mohou se svým dítětem prožít pocit úspěchu a radosti.

Speciální olympiády – regionální hry 2012, které budou probíhat již po šestnácté, se budou konat na atletickém stadionu v Olomouci a na plaveckém stadionu v Šumperku. V loňských letech se zúčastnilo přes 300 startujících z celého olomouckého regionu.

Na akci je možno závodit v plavání, bězích, vrhu koulí, hodu granátem, skoku dalekém, skoku z místa štafetě a jiných disciplnách.

Srdečně zveme všechny sportovní nadšence na tuto událost!

• 22. 5. 2012
    ŠUMPERK - Aquatoll plavecký areál – Lidická 2819/8, 787 01 Šumperk

• 30. 5. 2012
    OLOMOUC - Atletický klub Olomouc, 17. listopadu 1139/3, 779 00 Olomouc

Poděkování za podporu této akce patří sponzorům a Olomouckému kraji.