06.06.2012, 08:35, Stáří: 12 r.

Proběhla XVIII. Regionální speciální Olympiáda

Autor: MK

Na Atletickém stadionu MILO Olomouc a v šumperském plaveckém areálu Aquatoll proběhla ve dvou květnových dnech XVIII. regionální Speciální olympiáda. Další ročník tradiční sportovní akce pro osoby s mentálním postižením opět připravili studenti Katedry aplikovaných pohybových aktivit FTK UP pod vedením prof. Hany Válkové. Zúčastnilo se jí celkem 312 sportovců z olomouckého regionu, kteří soutěžili v plavání, boccie, bězích, štafetě, vrhu koulí, hodu granátem, skoku dalekém, skoku z místa a přizpůsobených sportech.

Speciální olympiáda probíhá pravidelně nejen v různých městech České republiky, ale i v různých koutech celého světa. Jejím cílem je umožnit co největšímu počtu lidí s mentálním postižením pravidelně sportovat a účastnit se sportovních soutěží bez ohledu na absolutní výkonnost. Vyhrát tak mohou i sportovci s těžkým stupněm mentálního postižení. Na atletickém stadionu MILO v Olomouci se o doprovodný program postaral policie ČR, které děkujeme za předvedení policejní techniky a názornou ukázku policejních psů v akci. Průběh celé akce doprovázelo slunečné počasí, které pomohlo lepším sportovním výsledku. Díky výborné připravenosti soutěžících nebyl nikdo zraněn, což přispělo k hladkému průběhu celé akce.

Marek Zaoral