Tyto stránky jsou zastaralé a nepředstavují aktuální webovou prezentaci Univerzity Palackého.
Fakulta tělesné kultury UP
20.04.2012, 13:45, Stáří: 12 r.

Osmý ročník Přeboru UP ve šplhu: jediné šplhání, které mají učitelé rádi

Autor: Milada Hronová

Budoucí učitelé tělesné výchovy, studenti FTK i jiných oborů, ale i zájemci z řad veřejnosti měli 3. dubna možnost účastnit se osmého ročníku Přeboru UP ve šplhu na laně. Závod, který zorganizovaly Katedra sportu FTK UP a oddíl sportovní gymnastiky SK UP, absolvovalo čtyřiadevadesát mužů a sedmapadesát žen.

„Hlavní soutěž probíhala na čtyřmetrovém laně, divácky přitažlivý byl pak zejména šplh na laně osmimetrovém. Letos vůbec poprvé se do této výšky odvážily šplhat i některé ženy. Soutěž tím pro léta budoucí získala nejspíš novou, pátou disciplínu,“ sdělila Žurnálu UP dr. Soňa Formánková z Katedry sportu FTK UP.

Na čtyřmetrovém laně získala ve volném stylu první místo Ivana Chalupová, která vyšplhala v čase 3,99 s. V kategorii mužů byl nejrychlejší na čtyřmetrovém laně bez přírazu Martin Matera s časem 3,83 s. Mužskou kategorii „Open“ závod – 8 m bez přírazu vyhrál Matouš Turek z Frýdku-Místku s časem 9,92 s. V obdobné kategorii, ovšem ve volném stylu a ženské variantě, získala první místo Lucie Pijáčková s časem 14,23 s.

Kromě jedné výjimky jsou všichni držitelé prvních, druhých i třetích míst z Fakulty tělesné kultury.