07.03.2011, 09:03, Stáří: 13 r.

Náměstek ministra zdravotnictví a hlavní hygienik ČR Michael Vít navštívil Fakultu tělesné kultury UP

Autor: Zdeněk Hamřík

V pátek 4. 3. 2011 navštívil Fakultu tělesné kultury UP náměstek ministra zdravotnictví a hlavní hygienik ČR MUDr. Michael Vít, Ph.D. Na FTK UP jednal o možnostech vytvoření Národní strategie podpory pohybové aktivity pro ČR a aktivitách v oblasti prevence nadváhy a obezity a podpoře pohybové aktivity. V rámci návštěvy proběhla také beseda se studenty FTK UP.

„Výskyt neinfekčních chronických nemocí, které jsou spojeny s nedostatečnou pohybovou aktivitou a výživovými chybami, mají stále zvyšující se trend v ČR. V rámci diskuse na FTK UP byla nalezena společná platforma pro realizaci preventivních programů v této oblasti,“ uvedl Michael Vít.

Na Fakultě tělesné kultury UP v Olomouci, která se dlouhodobě profiluje v oblasti aktivního životního stylu, proběhlo v letošním roce první z plánovaných setkání s osobnostmi zabývajícími se touto problematikou. Michael Vít, který přijel na pozvání Michala Kalmana z Institutu aktivního životního stylu, jednal kromě pracovníků tohoto institutu se zástupci vedení FTK UP, Centra kinantropologického výzkumu a Katedry rekreologie FTK UP. Jednání se zúčastnila také proděkanka pro zahraniční spolupráci a vnitřní záležitosti Fakulty zdravotnických věd Petra Bastlová.

„Katedra rekreologie v současné době řeší několik významných projektů v této oblasti, mimo jiné největší výzkumnou studii světa v oblasti životního stylu školáků – HBSC studii, kterou realizujeme ve spolupráci s Fakultou zdravotnických věd UP a Státním zdravotním ústavem ČR. Katedra je dále úspěšná v projektech ESF a od letošního roku začne na pracovišti vznikat Národní síť podpory pohybové aktivity,“ uvedl Zdeněk Hamřík, vedoucí Katedry rekreologie FTK UP.