12.03.2012, 10:52, Stáří: 12 r.

Na Fakultě tělesné kultury proběhlo závěrečné oponentní řízení projektů FRVŠ za rok 2011

Autor: Jan Pavelka

Dne 14. 2. 2012 od 9:00 se na Fakultě tělesné kultury konalo závěrečné oponentní řízení projektů, které zde byly v roce 2011 řešeny. Projektů bylo celkem 7 ve dvou tematických okruzích: F - Inovace studijních předmětů a G - Tvůrčí práce studentů směřující k inovaci vzdělávací činnosti.

Po krátkém úvodním slovu pověřeného akademického pracovníka pro FRVŠ na FTK Mgr. Jana Pavelky, který v krátkosti prezentoval obhajované projekty a hlavní řešitele, včetně přidělených finančních prostředků pro jejich realizaci a představil členy hodnotící komise, která byla složena z akademických pracovníků FTK, PdF a zástupce FRVŠ, se přistoupilo k samotným obhajobám řešených projektů. Každý prezentující během 10 minutového vystoupení zhodnotil dosažené cíle a záměry projektu, jeho přínos pro inovace a zlepšení výuky pro daný studijní předmět, či obor na fakultě. Následovaly dotazy hodnotící komise a závěrečné zhodnocení.

Všechny projekty byly úspěšně obhájeny a přispěly tak ke zkvalitnění výuky jednotlivých předmětů. Z prezentací jednotlivých projektů bylo zřejmé, že vynaložené finanční prostředky splnily svůj účel a přispěly k rozvoji vzdělávací činnosti na Fakultě tělesné kultury.

Hodnotící komise:
prof. PhDr. Ivo Jirásek, Ph.D. (předseda komise)
Mgr. František Chmelík, Ph.D., FTK UP;
doc. Mgr. Josef Mitáš, Ph.D.; FTK UP;
doc. PaedDr. Miroslav Kopecký, Ph.D., PdF UP;
doc. RNDr. Roman Kubínek, CSc., delegát Výboru FRVŠ.

Seznam obhajovaných projektů a hlavních řešitelů:

• F3 a       RNDr. Iva Dostálová, Ph.D. - Inovace studijního předmětu Regenerační a sportovní       masáže
  • F5 a       Mgr. Hana Bednářová - Inovace předmětu Úvod do pohybových aktivit seniorů
  • F5 a       Mgr. Michal Šafář, Ph.D. - Inovace struktury a obsahu předmětu Psychologie sportu   na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci
  • F5 a       Ing. Eva Schwartzhoffová, Ph.D. - Inovace předmětu Služby cestovního ruchu
  • F5 b       Mgr. Radim Weisser - Vytvoření nového studijního předmětu "Plážové sportovní hry" v rámci studijního programu "Tělesná výchova a sport" na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci
  • G5          Mgr. Lucie Rybová - Inovace předmětu Sporty osob s tělesným postižením
  • G5          Mgr. Roman Herink - Bezpečnostní faktory používání kompenzačních pomůcek při výuce a provozování aplikovaných pohybových aktivit