27.04.2012, 09:16, Stáří: 12 r.

Mistrovství ČR v plavání s ploutvemi opět ovládlo olomoucké družstvo

Autor: -zs-, -ž-

Nahoře zleva Barbora Sládečková,
Zuzana Svozilová, Zbyněk Svozil,
Markéta Svozilová, Petra Hostinská,
dole zleva: Gabriela Horáková a Kateřina Maňáková

Družstvu žen Klubu sportovních potápěčů Olomouc, ve kterém jsou významně zastoupeny studentky UP, se podařilo bez problémů obhájit loňské prvenství a stalo se Mistrem ČR v plavání s ploutvemi pro rok 2012. Olomoucké družstvo v sestavě Zuzana Svozilová, Markéta Svozilová Markéta, Petra Hostinská a Barbora Sládečková zároveň v závěrečné štafetě 4 x 100 m překonalo český rekord, který byl dosud v držení národního týmu ČR z roku 2004 v Číně. „Atmosféra byla vynikající, holky byly nabité energií a obrovsky motivované,“ uvedl trenér, vysokoškolský pedagog a děkan FTK doc. Zbyněk Svozil.

Z individuálních výsledků na sebe upozornila zejména Zuzana Svozilová, která zvítězila hned ve čtyřech disciplínách a získala i individuální cenu za nejkvalitnější výkon za vytrvalecké výkony (400 až 1 500 m). Nejzkušenější Petra Hostinská dokázala zvítězit ve dvou disciplínách a získala individuální cenu za nejkvalitnější výkon v krátkých ploutvích. Do třetice získala individuální cenu, tentokrát za sprinterský výkon, Barbora Sládečková. Markéta Svozilová, ač dnes již více úspěšná cyklistka, podpořila svůj tým 2. a 3. místem v klasických ploutvích.

Vynikající výsledky předvedla ještě dorostenka Gabriela Horáková. Tento sprinterský talent se dokázal ve své premiéře mezi ženami vklínit 4. a 5. místem v nejkratších disciplínách na 50 m. Velmi dobře tým doplnila v přístrojových disciplínách Kateřina Maňáková (FF UP).

45. ročník Mistrovství ČR družstev v plavání s ploutvemi proběhl o víkendu 14. a 15. dubna v Olomouci. Závod, kterého se každoročně zúčastňují nejlepší družstva mužů a žen z celé republiky, je tradičně první tuzemskou příležitostí závodníků předvést svoji aktuální formu. Vrchol mají plavci s ploutvemi na přelomu srpna na mistrovství Evropy v Itálii.

Kompletní výsledky je možné získat na http://ploutve.info.
-zs-, -ž-, foto archiv závodu