20.04.2012, 13:38, Stáří: 12 r.

Karneval APA 2012: Roztančíme celý svět aneb Cesta kolem světa za jednu noc

Autor: Milada Hronová

Přátelé aplikovaných pohybových aktivit, tedy sportu, tělesné výchovy a pohybové rekreace osob se speciálními potřebami se 30. března po roce sešli v prostorách Regionálního centra Olomouc. Proběhl zde tradiční karneval APA. I pátý ročník této akce s podtitulem „Roztančíme celý svět aneb Cesta kolem světa za jednu noc“ uspořádali studenti Katedry aplikovaných pohybových aktivit ve spolupráci s Katedrou a jejím Centrem aplikovaných aktivit FTK UP.

„Letošní jubilejní ročník charakterizoval jednotlivé kouty světa. Program zpestřilo svým představením Řeč duše občanské sdružení na podporu umělecké a sociální integrace občanů se zdravotním handicapem Bílá holubice. Ve spolupráci s taneční skupinou Rytmus připravili své vystoupení i naši studenti. Celý večer hudebně provázelo vynikající seskupení Pavel Helan band. Jedná se o živý plesový miniorchestr, který neokoukaným repertoárem skutečně dokáže roztančit,“ sdělil Žurnálu UP dr. Ondřej Ješina z Katedry aplikovaných pohybových aktivit FTK UP. Dodal, že i jubilejní ročník měl své královny a krále karnevalu. „Tentokrát se jimi staly černošky a arabský šejk. APAčem roku se pak stal student magisterského studia Bc. Petr Musálek. Ocenění převzal za pedagogickou práci a rozvoj APA osob s kombinovaným postižením v Ostravě,“ doplnil dr. O. Ješina. Dodal, že ocenění pracovníka v oboru APA získala a cenu České asociace aplikovaných aktivit si odnesla Mgr. Renata Staňková za rozvoj tělesné výchovy a sportu v oblasti APA. Do karnevalové síně slávy pak za celoživotní přínos APA vstoupil – především v oblasti pohybových aktivit osob se zrakovým postižením – PaedDr. Zbyněk Janečka, Ph. D., vedoucí Katedry aplikovaných pohybových aktivit. Letos byla také udělena speciální cena Centra APA, již získal Roman Kunovjánek za vynikající práci v oblasti sociální péče a sportu osob s mentálním postižením.

Maškarní ples APA, který je každoročně příležitostí pro neformální setkávání zástupců absolventů a řady organizací se zájmem o aplikované pohybové aktivity, včetně zástupců klinických pracovišť, moderoval vynikající Roman Pastorek, známý z pořadu Bludiště.

Milada Hronová , foto archiv karnevalu