13.01.2012, 08:43, Stáří: 13 r.

Inovace studijního předmětu Služby cestovního ruchu

Autor: Eva Schwartzhoffová

V loňském roce byl na Katedře rekreologie řešen projekt financovaný z grantu Fondu rozvoje vysokých škol zaměřený na inovaci předmětu Služby cestovního ruchu. Tento předmět je vyučován v rámci magisterského stupně studia oboru Rekreologie, v prezenční i kombinované formě studia.

Cílem projektu bylo po několika letech jeho výuky tento předmět zaktualizovat a doplnit jej nejen o nové didaktické formy a prostředky, ale i nová, aktuální témata a trendy v oblasti techniky a ekonomiky služeb poskytovaných v rámci odvětví cestovního ruchu. V rámci projektu tak, mimo jiné, byli studenti na exkurzi v olomouckém NH hotelu a absolvovali dva semináře s odborníky z praxe.

První seminář zaměřený na provoz a management cestovní kanceláře a agentury vedla majitelka olomoucké cestovní kanceláře Bohemian Fantasy, paní RNDr. Ida Wiedermannová, MBA. Na druhém semináři se díky panu Bc. Janu Otavovi z agentury CzechTourism studenti seznámili nejen s činností této organizace, ale zejména s novými trendy v oblasti marketingu a výzkumu v cestovním ruchu.

Inovovaný předmět byl pilotně ověřen již v rámci letního semestru 2010/2011, ale zejména pak v následujícím zimním semestru 2011/2012. A to nejen jako povinně volitelný, ale i jako volitelný předmět pro všechny zájemce z jiných oborů FTK resp. univerzity. Je rovněž připravená i jeho verze pro případnou výuku v angličtině.

V rámci řešení projektu byl vedle vytvoření inovovaného sylabu kladen důraz i na přípravu nového studijního textu, který je zejména pro kombinované studium důležitý, vytvoření nových výukových nástrojů, a to zejména prezentací přednášek v programu powerpoint, resp.  jejich zveřejnění prostřednictvím univerzitního courseware.

Ing. Eva Schwartzhoffová, Ph.D.
Katedra rekreologie FTK, řešitelka projektu